FDP'li siyasetçi Michael Theurer: “Hayat boyu hayalim gerçek oluyor” – Dışişleri Bakanı Bundesbank'a taşınıyor

çörek

New member
WELT podcast'lerimizi buradan dinleyebilirsiniz

Gömülü içeriğin görüntülenmesi için, kişisel verilerin iletilmesine ve işlenmesine ilişkin geri alınabilir onayınız gereklidir; çünkü gömülü içeriğin sağlayıcıları, üçüncü taraf sağlayıcılar olarak bu izni gerektirir. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Anahtarı “açık” konuma getirerek bunu kabul etmiş olursunuz (herhangi bir zamanda iptal edilebilir). Bu aynı zamanda GDPR Madde 49 (1) (a) uyarınca belirli kişisel verilerin ABD dahil üçüncü ülkelere aktarılmasına ilişkin onayınızı da içerir. Bu konuda daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Sayfanın altındaki anahtarı ve gizliliği kullanarak onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

DFDP'li siyasetçi Michael Theurer gelecekte Bundesbank'ın yönetim kurulunda çalışacak. DPA haber ajansının hükümet çevrelerinden edindiği bilgiye göre, federal kabine çarşamba günü onun atanmasına karar verdi. Bu, medya raporlarını doğruladı. Theurer daha sonra Bundesbank'ta dinlenecek.

Eski Kuzey Ren-Vestfalya Maliye Bakanı Lutz Lienenkämper (CDU) da Federal Konseyin önerisi üzerine Bundesbank'ın yönetim kuruluna atandı. Yönetim kurulu üyesi Sabine Mauderer, Bundesbank'ın başkan yardımcısı olacak. Theurer şu anda Federal Ulaştırma Bakanlığı'nda Devlet Sekreteri ve Demiryolu Taşımacılığından Sorumlu Komisyon Üyesi olarak görev yapmaktadır. Halen FDP Baden-Württemberg'in eyalet başkanıdır.

“Hayat boyu hayalim gerçek oldu”

Theurer, “Neckar Chronicle” gazetesine hamlesini şöyle anlattı: “Bir ekonomist olarak benim için ömür boyu süren bir rüya gerçek oluyor.” Federal Maliye Bakanı Christian Lindner (FDP) baharda kendisine görev teklif edilse kabul edip etmeyeceğini sordu.

Burada üçüncü taraflardan içerik bulacaksınız

Gömülü içeriğin görüntülenmesi için, kişisel verilerin iletilmesine ve işlenmesine ilişkin geri alınabilir onayınız gereklidir; çünkü gömülü içeriğin sağlayıcıları, üçüncü taraf sağlayıcılar olarak bu izni gerektirir. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Anahtarı “açık” konuma getirerek bunu kabul etmiş olursunuz (herhangi bir zamanda iptal edilebilir). Bu aynı zamanda GDPR Madde 49 (1) (a) uyarınca belirli kişisel verilerin ABD dahil üçüncü ülkelere aktarılmasına ilişkin onayınızı da içerir. Bu konuda daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Sayfanın altındaki anahtarı ve gizliliği kullanarak onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Hayatı boyunca yerel düzeyde, eyalette, Avrupa Parlamentosu üyesi olarak ve son olarak federal hükümette finans, bütçe ve para birimleriyle ilgilendi. FDP üyesi olarak kalacak ve ister eyalet başkanlığı ister partisinin federal başkanlığı olsun tüm görevlerinden istifa edecek.

ayrıca oku

Edinilen bilgiye göre Theurer'in demiryolu temsilcisi olarak halefi hakkında henüz bir karar verilmedi.